29 Ekim 2010 Cuma

Bobcats 86-101 Mavericks

Evet, sezon yaklaşmışken blogu boşladım, sezon başladı blogu boşlamaya hala devam ediyorum. Okul bastırdıkça bastırıyor, zaman çok kısıtlı. Oyuncuları tanıtma işi yarıda kaldı bunun da farkındayım. (Gerçi zaten ne kadar okuyanımız var, orası da meçhul.) Ama, zaten bir zahmet Nowitzki, Terry, Butler, Kidd'i falan bilin diyerek, kendimi hemen temize çıkartayım, eheh. Şaka bir yana sezon başladı, maçları gününe gününe değerlendirmeye çalışacağım. Bir gün geç kalsak da Bobcats maçı ile başlıyoruz.

Sezonu Charlotte Bobcats maçı ile açtı Mavericks. İlk maçta kazanmak çok güzel, iyi bir başlangıç her zaman iyidir. Maça da fırtına gibi girdi diyebiliriz Mavericks için. 16-0 başlayan ilk çeyrek, 21-8 seri ile biterek 24-21 bitti. Benim için sürpriz olan ise Chandler'ın ilk 5 çıkması oldu. Bütün yaz, Haywood'un ilk 5 çıkacağını okusak da Chandler'ın başlamasına şaşırdım. Takımın ilk 5'i, Kidd-Terry-Butler-Nowitzki-Chandler şeklindeydi. Özellikle Terry, bir süre daha çıkacak ilk 5'te gibi duruyor şu an için, Beaubois döndükten sonra, esas görevi netleşir bence, benche de kayabilir ileride.

Maçta öne çıkanlara gelelim. En baştan Kidd'e ayrı bir paragraf açmak lazım sanırım. 18 asist yaptı 30 dakikada, 38 yaşındaki Kidd. Her maçından sonra daha da saygım artıyor.. Bunların yanında, Nowitzki de serbest atış yüzdesi gibi, saha içinden 11-13 atınca, sadece 13 şutta 28 sayıya ulaştı. Ayrıca, en son 2006-2007 sezonuna double-double yaparak başlayan Dirk, Bobcats maçında 13 ribaunt çekerek sezona double-double ile başladı. Bir de arka arkaya 78. serbest atışını sokarak, NBA tarihinde 4. sıraya çıktı. Rekor ise 97. Bunu da geçip geçemeyeceğini, yaklaşık olarak 3 maça sonra anlayacağız gibi duruyor şu an için. Terry ise en hazır isim gibi. 22 sayıyla başladı sezona. Geçen sezonki istikrarsızlığını, umarım bu sezon görmeyiz.

Nowitzki'nin yanında hep 2. bir sağlam el olmamasından dert yandık senelerce. O isim Caron Butler olmasına rağmen, geldiğinden beri o All-Star yıllarındaki performansını aratıyor, onun eskisi gibi oynaması Mavericks'i kuşkusuz bir kaç gömlek yukarı taşıyacaktır. Chandler 8-8 yaptı fena değil ama ribaunt, çift hanelerde gezinmeli. Haywood ile süreleri paylaştıkları için, Haywood'un geçen seneleri rakamları yakalaması zor gibi. Aldığı dakikaya göre, çektiği ribaunt iyi olsun, yeterli zaten. Her şeye rağmen güzel başladı Dallas fakat daha hazır değiller. Biraz daha zamana ihtiyaçları var şimdilik. Sıradaki maç, bu akşam Memphis ile American Airlines Center'da.

Hiç yorum yok: